Jak zmienić wystrój domu za grosze?

Jeśli chcemy zmienić wystrój naszego mieszkania wcale nie musimy robić generalnego remontu. Wystarczy zmienić kilka detali i wnętrze nabierze całkiem nowego charakteru. Wystarczy odrobina kreatywności.

Od czego zacząć?

Dobrym pomysłem jest odświeżenia koloru ścian. Nowoczesne farby bardzo łatwo się nakłada, dodatkowo mają też świetnie krycie. Dlatego często wystarczy tylko jedno malowanie. Inny ciekawy pomysł, to fototapeta. Części z nas fototapety kojarzą się z kiczowatymi obrazkami, na przykład słynnymi jelonkami na rykowisku. Na szczęście to już dawno przeszłość. Nowoczesne fototapety dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Fototapetę najlepiej położyć tylko na jednej ze ścian. Stanie się ona punktem centralnym i główną ozdobą pomieszczenia.

Postaw na doniczki ozdobne do domu

Możemy też postawić na inne ciekawe detale. Doniczki ozdobne do domu sprawdzą się nie tylko w salonie, ale też na przykład w kuchni. W pięknych doniczkach możemy posadzić aromatyczne i zdrowe zioła, takie jak rozmaryn, bazylia, majeranek czy aromatyczną miętę. Oryginalne doniczki ozdobne do domu znajdziesz pod adresem https://www.sfmeble.pl/c/doniczki-i-oslonki-akcesoria-salon.

doniczka ozdobna do domu we wzory

Jak optycznie powiększyć niewielkie pomieszczenie?

Po pierwsze postawmy na jasne kolory. To one odbijają światło i sprawiają, że pokój wydaje się zdecydowanie bardziej przestronny. Możemy też zainwestować w duże lustro. Odbija ono światło i stwarza wrażenie głębi. Sztuczkę z lustrem stosowali już Starożytni Rzymianie. Niewielkie mieszkanie łatwo zagracić. Dlatego ograniczmy ilość dodatków. Ograniczmy też paletę kolorystyczną. Dzięki takim zabiegom nawet niewielki salon będzie się prezentować bardzo elegancko i nowocześnie.

A co z meblami? Czy zawsze musimy inwestować w nowe sprzęty?

Nie da się ukryć, że samym nowej komody czy szafy może dość mocno naruszyć nasz domowy budżet. Jednak nie zawsze musimy kupować nowe meble. Większość sprzętów możemy odnowić samodzielnie. W internecie znajdziemy mnóstwo poradników, które ułatwią nam to zadanie. Żeby odświeżyć wygląd szafy czy komody wystarczy zmienić drobne detale. Nowe uchwyty kosztują naprawdę niewiele… Można je kupić już za kilkanaście złotych.

Comments are closed.