Jak dobrać lampy wiszące nad stół do domu

Wybór właściwej lampy na długie jest wyjątkowo skomplikowanym i trudnym zadaniem. Mnogość opcji i stylów przyprawia o zawrót głowy, trudno od razu wskazać jednomyślnie, który z modeli będzie dla nas odpowiedni. Niesłusznie wybór lampy wiszącej jest świadomie pomijany, a jednak to ona „króluje” nad stołem, w pierwszej kolejność to lampy wiszące dostrzegamy kątem oka.  Niezależnie od tego, czy szukasz głównego światła, czy nastrojowej lampy wiszącej nad stołem, będzie wisieć nad Waszymi głowami latami, więc dobrze jest wybrać model jakościowo z najwyższej półki, który nie zawiedzie nas w najważniejszych chwilach.

Na jakiej wysokości zawiesić lampę?

Wysokość lampy zależna jest od wielu czynników, ważne jest również sam rozmiar lampy. Ogólnie rzecz biorąc jest niepisana zasada aby w większość lamp była osadzona nie niżej niż 80-100cm od blatu. Taka wysokość zapewni nam komfort w użytkowaniu.

Oczywiście, liczba jest mocno umowa, wielkość nad blatem może wzrosnąć w przypadku wysokich sufitów, wtedy umieszczamy lampę odpowiednio wyżej po to, aby zmaksymalizować rozprzestrzenianie się światła w pozostałej części pomieszczenia.

Zalety lampy nad stół.

Lampy wiszące nad stół to rozwiązanie dla każdego właściciela domu, lampa odpowiedzialna jest za stworzenie idealnej atmosfery. W przeciwieństwie do lamp stojących lampy wiszące jest zdecydowanie łatwiej ustawić, zaadoptować na potrzeby różnych pomieszczeń, a wszystko dzięki możliwość ich regulacji.

lampy wiszące nad stół

Dodatkową zaletą lampy wiszącej jest możliwość jej zastosowanie w różnych salonach, dostępne modele dłuższe z większą ilość źródeł światła, mniejsze, bardziej kompaktowe, tak szeroka gama sprawia, że każdy znajdzie coś osobistego pasującego do wystroju.

Ważną zaletą jest fakt, że lampy wiszące nad stół rzadziej konserwujemy niż lampy stojące, ulegają one również zdecydowanie rzadziej uszkodzeniom.

Wady lampy nad stół.

Mimo że lampy wiszące nad stół są niezwykle popularne posiadają jednak pewne wady, o których przynajmniej warto wspomnieć. W pewnym sensie lampa wisząca jest mniej elastyczna, nie można jej przestawić jak lampy stojącej czy stołowej, musi wisieć przez cały czas w tym samym miejscu.

Comments are closed.